Zprávy ze školní družiny

Ve čtvrtek 5. prosince odpoledne dorazila do školní družiny známá dvojice „anděl a čertík“. Více zde.

Prosinec, ten vždy zavoní vanilkou, skořicí, ale i pekelným prachem. V našem čtvrtém oddělení jsme se tedy zaměřili na čerty. Více zde.

Třetí listopadový týden jsme se v pátém oddělení věnovali ČERTŮM. Celý týden jsme si četli pohádky s čertovskou tématikou. Více zde.

Blíží se zima a jak to u nás většinou bývá, není sníh. Sněhuláka tedy stavět nemůžeme a tak jsme si je ve 4. oddělení vytvořili. Více zde.

Druhý týden jsme v 5. oddělení začali povídáním o svatém Martinovi, kterému jsme následně vytvořili i koně, kteří zdobí naší třídu. Více zde.

V tomto měsíci pracujeme ve čtvrtém oddělení na téma „Šikovné ručičky“. Společné dílo byl zámek, který jsme vytvořili z různých krabic a ruliček. Více zde.

Naše první pracovní činnost ve čtvrtém oddělení po prázdninovém odpočinku byl skřítek Podzimníček. Více zde.

Ve školním klubu si žáci vyzkoušeli dlabání dýní. A z vydlabané dužiny si upekli štrůdly. Více zde.

Zima už pomalu klepe na vrátka a tak bylo třeba se trošku postarat o naši školní zahradu. Více zde.

…………………………………………………………………………………………………….

V 5. oddělení jsme se první týden po prázdninách vydali pomyslně do lesa. Více zde.

Protože nám přišel podzim, rozhodli jsme se s dětmi vyrobit roztomilé sovičky, které také k podzimu patří. Více zde.

Duchy, strašidly a dalšími maskami ožila v pátek 25. 10. naše školní družina koťátek. Halloween je dnem plným magie, kouzel a čar. Nejinak tomu bylo v naší družince.

Před prázdninami jsme si v družině Sluníček vyzkoušeli skupinovou práci. Více zde.

Je podzim a dny jsou kratší a kratší, tak abychom tento krásný čas ještě podpořili, vytvořili jsme ve 4 . odd. školní družiny podzimní svícen. Více zde.

…………………………………………………………………………………………………….

Zde najdete informace o chodu školní družiny ve dnech ředitelského volna, zde přihlášku.

Škola pádí mílovými kroky kupředu, vstříc podzimu, který u nás ve druhém oddělení není vůbec smutný, jak by se mohlo na první pohled na podzim zdát. Více zde.

V pátek 4. října podnikly děti z prvních tříd společnou procházku. Více zde.

Ve čtvrtém oddělení je aktuálním tématem pozdní léto. Více zde.

…………………………………………………………………………………………………….

Září uteklo v družině jako voda. V prvním oddělení jsme hráli seznamovací hry, sportovali, navzájem se poznávali, připravili si celoroční hru. Více zde.

Zde se dozvíte, jak si děti v družině S užily čapí odpoledne.

Nový školní rok nám opět naplnil družinu a do školy se vrátil život. Září bylo v našem druhém oddělení měsícem poznávání a vyprávění. Více zde.

Říkali jsme si s dětmi ve 4. oddělení, jak má vypadat pořádek na stole, kde se učí. Tak jsme si ve školní družince vytvořili malý tužkovník, aby měly všechny tužky na jednom místě. Více zde.

Ve 4. oddělení školní družiny jsme naší první pracovní činností krásně vyzdobili třídu. Více zde.

…………………………………………………………………………………………………….

Školní družina bude fungovat v plném provozu od 3. září. Více informací naleznete zde.