Zdravíme z Pruggernu

neděle 7. ledna 2018 – den pátý: “Jeden den jako druhý, počasí konstantní, dole mlha nahoře ultrafialové peklo, takže škoda, že nám kouká jen nos.” Pokračování zde.

***

Děti spokojeně lyžují a ze šťastných smýkačů se stávají postupně mladí lyžaři, zručně na sněhu soustruží krásné oblouky, krátký, střední, dlouhý, bílých sněhuláků každým dnem ubývá.

Jen se nám stále nedaří nastoupit ráno do autobusu tak, že se někdo pro cosi vrací, bohužel ani po několika výzvách někteří jedinci nereagují, nenechají se vytrhnout ze svého snu o bezstarostném životě a teprve u sjezdovky zoufale vykřikují, nemám rukavice, nemám lyžáky, atd. Jo holt dnešní děti nemají asi žádné starosti, vše je jim zřejmě předkládáno na zlatém podnose, prostě nemusejí používat to, co mají pod čepicí, tedy tady pod helmou, škoda. Ale jinak jsou to děti pohodové, dovedou se bavit, pomoci si v nouzi, myslet na ostatní, na tom se dá stavět, takže se snad nemusíme obávat jít někdy do důchodu.

A co je hlavní, všechny děti přečkaly kurz bez zranění, ani žádná rýmička, takže hodnotíme tento týden velmi pozitivně a doufáme, že i děti budou rády vzpomínat. Zítra nás máte doma, takže se už můžete těšit, jako my na vás, nashle v Dobřichovicích.

Fotky si můžete prohlédnout zde.

Bohuslav Stejskal

*******************************************************************************************************************************************************************************

sobota 6. ledna 2018 – den čtvrtý: Fotky si můžete prohlédnout zde, videa zde.

 

 

 

*******************************************************************************************************************************************************************************

pátek 5. ledna 2018, 10:12: “Růžové družstvo je připraveno podávat špičkové výkony.”

Fotogalerii třetího dne najdete zde.

Takto to vypadá ráno před odjezdem:

*******************************************************************************************************************************************************************************

čtvrtek 4. ledna 2018 – den druhý: Dnešek byl ve znamení krásné ladovské zimy, z nebe nejprve padaly jen vločky, aby se posléze sníh sypal jako z protržené peřiny, prostě zimní pohádka. Více zde.


Nicméně pro samotné lyžování to nejsou podmínky ideální a tak jsme se dohodli na odpoledním plavání ve Schladmingu.

Jenže než se přehoupl den přes poledne, stačilo třetí družstvo díky své rychlosti někde zakufrovat a tak se muselo tak očekávané vodní skotačení asi o hodinu odložit, ještě že tam mají otevřeno do noci. No na jejich omluvu musím podotknout, že bylo vidět jen na pár metrů a tak s deseti začátečníky, kteří vyžadují maximální pozornost, je velmi lehké se ve spleti sjezdovek nestrefit na to správné místo, kde byl zaparkován náš autobus.

Večeře jako vždy ve všech rychle zmizela, děti umyly nádobí a připravily si pro sebe zábavnej večerní program. Všichni jsou zdraví a spokojení a to je hlavní.

Foto zde.

Bohuslav Stejskal

*********************************************************************************************************************************************************************************

středa 3. ledna 2018 – den první: Tak jsme se konečně dočkali. Po včerejší dlouhé cestě děti nemohly ani dospat a už v 7.45 (snídaně oficiálně od osmi) škrábaly na dveře kuchyně dožadujíc se snídaně, aby byly co nejdříve v bílém ráji. Více zde.

 

Rychle vše naházely do sebe a už stály před autobusem a přemlouvaly pana řidiče, aby už vyrazil. Nicméně všechno má svůj řád a čas a náš pedagogický rituál, kdy se ptáme na kompletní vybavení lyžařů, opět slavil úspěch, permice, boty, lyže, rukavice, atd. Už se zdálo, že nikoho nenačapáme, ale přeci, konečně se zvedá jeden zapomnětlivec a prchá pro rukavice.

Máme s sebou deset naprostých začátečníků, takže vyrážíme do Reiteralmu, kde jsou pro všechny úrovně výborné podmínky. Naše lyžařské odhodlání ocenilo i sluníčko a s údivem se přišlo podívat na to, jak to ti všichni začátečníci zvládnou. A mělo se na co dívat, pod rukama zkušených lyžařských lektorů p. uč. Lenky, Evy a Petry až zázračně z naprostých nelyžařů se na sklonku dne stali bezpečně sjíždějící lyžníci. Jen škoda, že to sluníčko nevydrželo a poslalo na nás sněhovou fujavici (viz foto), jinak by se zřejmě ranní začátečníci mohli odpoledne srovnávat třeba se Shiffrinovou.

Po vynikající večeři, přírodní plátek s bramborem a zeleninový salát, se děti ujaly večerního programu, který si samy připravily a teď už doufejme spí, tak dobrou.

Bohuslav Stejskal

*********************************************************************************************************************************************************************************

úterý 2. ledna 2018, 20:27:

Všichni jsme v pořádku na místě a po výborné večeři. Foto zde.