Zdraví a strava

Přednášku na toto téma si pro osmáky a deváťáky připravila MUDr. Gabriela Habešová. Více zde.

MUDr. Gabriela Habešová

Odpověděla na otázky, z nichž vybírám:

„Proč je důležité, aby se nad stravovacími návyky zamýšleli už teenageři?“

„Aby je v dospělosti nezaskočilo velké bříško a nedivili se, odkud se vzalo.“

„Jaké zlozvyky mají speciálně Češi?“

„Je to záliba v tradičních receptech české kuchyně, která je energeticky velmi bohatá s vysokým obsahem soli a chudá na čerstvou zeleninu. Knedlíky z bílé mouky a těžké smetanové omáčky dnes střídá záliba ve fastfoodech a sladkých nápojích, která netrápí jen české děti.“

„Co nejvíce ovlivňuje stravovací návyky lidí?“

„Od útlého dětství je to životospráva rodičů, postupem času i vrstevníků. Nebojím se říct, že i míra lenosti. Je totiž jednodušší a bohužel i relativně levnější sáhnout po rychlém občerstvení.“

8. A a 8. B si další hodinu ověřila svoje nabyté znalosti v praxi. Ve školní kuchyňce připravila chutná jídla s ohledem na energetickou náročnost a pestrost. Foto zde.

Radka Habešová