Zasadili jsme strom pro mír

Přečtěte si postřehy žákyň ze 4.B a 4.A. Fotky naleznete zde

Už podruhé jsme se zúčastnili sázení stromu na zahradě naší školy. Minule to byl jeřáb muk, letos jsme sázeli blahokeř trojmý. Stromy se sázejí po celé zeměkouli 22. září. Předem jsme si promítli film o muži, který sázel stromy.  Na naši slavnost přišel pan starosta Petr Hampl a příbuzní pana inženýra Kyzlíka, který za posledních 15 let vysázel v Dobřichovicích a okolí přes 1000 stromů, jak spočítala jeho dcera paní Maxová. Sázeli jsme tedy náš strom také na jeho počest.

Pan ředitel Bohuslav Stejskal promluvil jako první a vysvětlil, proč je tolik užitečné sázet stromy. Po přání pana starosty již začali žáci strom sázet.

Blahokeř je původem z Číny. Tento strom, spíš keř, má léčivé účinky a jeho mladé větvičky se vaří do čínských jídel. Strom byl krásný, měl bobule a pěkné listy. Za naši třídu pomáhali sázet Natálka Bělíková a Martin Pathy.

Na závěr jsme mladému stromku zazpívali písničku Chválím tě, země má. Doufám, že se mu bude dařit. Byla to krásná podívaná. Škoda, že už jsem ve škole na 2. stupni a nebudu strom každý den vídat.

Tereza Přesličková, Natálka Mrázková, Adéla Bednářová a Anna Blaženínová, 4. B