Žáci vyhráli novou počítačovou učebnu

(Berounský deník str. 10 dne 16.1.2007)

Dobřichovice – Soutěž o počítačovou učebnu, kterou vyhlásil internetový portál Seznam.cz, vyhrála Základní škola v Dobřichovicích. Její žáci spolu s učitelem informatiky Janem Syblíkem prošli úspěšně všemi koly a nejpřesněji zodpověděli tipovací otázku.
Soutěž Najdi co neznáš!, kterou vyhlásil Seznam pod záštitou ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy poprvé v roce 2004, trvala deset týdnů a přihlásilo se do ní více jak 4500 tříd z celé České republiky. „Největší zájem si soutěž získala mezi žáky osmých a devátých tříd, odkud také vzešel i vítěz letošního ročníku, družstvo deváté třídy s názvem Sjetý gumy ze Základní školy v Dobřichovicích,“ sdělila tisková mluvčí Seznam.cz Rita Gabrielová.
Největší překážka druhého ročníku soutěže čekala na žáky v tipovací otázce. „Měli jsme co nejpřesněji odhadnout počet návštěvníků na domovských stránkách Seznam.cz. Vyhledali jsme si návštěvnost v předcházejících dnech a zkrátka jsme si tipli. Nakonec jsme se spletli pouze o dvě desetiny procenta,“ sdělil rozradostněný učitel Jan Syblík. „Druhá třída z naší školy, která se soutěže rovněž zúčastnila, se spletla pouze o šest desetin procenta a získala tak krásné šesté místo,“ dodal Syblík.
Děti tak vyhrály 20 počítačů s LCD displeji, které stály přes 500 tisíc korun. „Počítače jsou opravdu slušně vybavené a děti jsou z nich doslova nadšené. Při zařizování učebny pořád zvědavě chodily kolem a nemohly se dočkat, až si počítače konečně vyzkouší,“ vzpomínal Jan Syblík. Mimo to dostali žáci vítězných tříd ještě ceny v hodnotě asi 100 tisíc korun jako například MP3 přehrávač nebo flash disk. „Levnější ceny jako čepici, pouzdro na CD nebo podložku pod myš si mezi sebou děti poctivě rozdělily. I když se soutěže zúčastnili jen někteří, brali to jako kolektivní dílo,“ dodal Syblík.

nova_ucebna2_2007

Děti, které chodí do Základní školy v Dobřichovicích,
se mohou těšit z 20 počítačů s LCD displeji.

Foto: archiv školy