Finále Zeměpisné olympiády s naší účastí

30. června 2020

Již podruhé za sebou měla naše škola zastoupení v celostátním kole Zeměpisné olympiády v kategorii C (8. – 9. třídy). Svými výkony se o to letos zasloužil Jakub Turek z 9.B. Více zde.

Vzhledem k mimořádným událostem proběhla soutěž kombinovanou formou. V pondělí 22. 6. v teoretické části, která byla zaměřena hlavně na globální oteplování a koronavirovou pandemii, řešili účastníci úlohy pomocí atlasu. Další částí byl test geografických znalostí. Obojí zpracovávali mladí zeměpisci online.

Práce v terénu a multimediální test se uskutečnily v sobotu 27. 6. v Jílovém u Prahy. Zde od 11. do 14. hodiny za slunečného počasí účastníci například zakreslovali nově postavené domy do mapy či vymýšleli nové využití pozemku, na kterém stojí chátrající nemocnice.

Žádná z úloh nebyla vůbec jednoduchá a určitě se projevila i nervozita. Přesto Jakub v konkurenci 24 účastníků především studentů gymnázií vybojoval 18. místo. Jakubovi blahopřejeme k výkonu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Hana Tomšíková

 

Vynikající úspěch našich „geografů“

18. května 2020

Ani koronavirus nezmařil naděje na další úspěch našich žáků, kteří postoupili do krajského kola Zeměpisné olympiády. Ta nebyla zrušena a konala se online dne 27. dubna 2020. Po jejím ukončení už nastalo jen netrpělivé čekání na to, jak vše dopadlo. Prosadit se v konkurenci dalších 25 soutěžících totiž není lehké. 

Vše bylo jasné ve čtvrtek 14. května. Jakub Cocula (6. A) v kategorii A a Jáchym Buben (7. A) v kategorii B se umístili mezi prvními čtrnácti soutěžícími. V kategorii C (8. – 9. třídy) se mezi prvních šest soutěžících vklínili svými výbornými výkony jako jediní ze základních škol Lukáš Maxa (9. B), který obsadil vynikající 6. místo a Jakub Turek (9. B), který vybojoval 4. místo. Jakub díky svému bodovému zisku bude naši školu reprezentovat v celostátním kole.

Všem olympionikům blahopřejeme k vynikajícímu úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Jakubovi přejeme hodně úspěchů v kole celostátním.

Hana Tomšíková