Vynikající úspěch našich „geografů“

Ani koronavirus nezmařil naděje na další úspěch našich žáků, kteří postoupili do krajského kola Zeměpisné olympiády. Ta nebyla zrušena a konala se online dne 27. dubna 2020. Po jejím ukončení už nastalo jen netrpělivé čekání na to, jak vše dopadlo. Prosadit se v konkurenci dalších 25 soutěžících totiž není lehké. Více zde.

Vše bylo jasné ve čtvrtek 14. května. Jakub Cocula (6. A) v kategorii A a Jáchym Buben (7. A) v kategorii B se umístili mezi prvními čtrnácti soutěžícími. V kategorii C (8. – 9. třídy) se mezi prvních šest soutěžících vklínili svými výbornými výkony jako jediní ze základních škol Lukáš Maxa (9. B), který obsadil vynikající 6. místo a Jakub Turek (9. B), který vybojoval 4. místo. Jakub díky svému bodovému zisku bude naši školu reprezentovat v celostátním kole.

Všem olympionikům blahopřejeme k vynikajícímu úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Jakubovi přejeme hodně úspěchů v kole celostátním.

Hana Tomšíková