Velké vítězství v Černošicích

V úterý 11. 12. 2018 naše školní hokejové družstvo starších žáků zvítězilo v okresním přeboru Prahy západ, který se uskutečnil na zimním stadionu v Černošicích. Více zde.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Vyhráli i naproti tomu, že měli jen jednoho hráče na střídání, ostatní družstva hrála i na tři „pětky“. Je to poprvé v historii školy, kdy jsme tuto soutěž vyhráli.

Hokejové družstvo prošlo turnajem jako nůž máslem, jejich hra byla opravdu až na profesionální úrovni, skoro by se dalo s trochou nadsázky říci, že o budoucnosti českého hokeje nemusíme mít starosti. Prostě neměli konkurenci, i když i ostatní družstva byla složena z registrovaných hokejistů.

Ve skupině v prvním zápase rozdrtili Černošice 12 : 0 a ve druhém vyhráli nad Rudnou 5 : 2, postoupili přímo do semifinále, kde zvítězili nad Třebotovem rovněž 5 : 2, když závěr vědomě vypustili, aby ušetřili síly na finále. Ve finále se střetli opět Rudnou, která se překvapivě dostala do finále, když v semifinále porazila na nájezdy favorizované Černošice. Samotné finále bylo již jen hra na jednu bránu, po excelentním výkonu naši borci vyhráli 4 : 0.

Za náš tým bojovali: Jonáš Bašta, Jakub Žmola, Štěpán Kubata, Jakub Václavek a Matěj Kvasnička, všem gratulujeme.

BS