Tanky na plovárně

Žáci devátých tříd zhlédli ve Werichově vile dokumentární představení o dospívání
v totalitní době.

Pořadem provázeli neherci a žákům tuto dobu velmi poutavou formou přiblížili ve svých vzpomínkách. Více zde.

…………………………………………………………………….

Nosnými tématy jejich vyprávění byla svoboda a světlo v šedi doby.

Žáci poslouchali zaujatě a jejich reakce byly pozitivní:

“Z vyprávění mi šel mráz po zádech. Zažít ten strach, střílení a nevědomost muselo být hrozné. Neumím si to představit a doufám, že se to už nikdy nestane.”

“Zaujalo mě, že dospívající v té době neměli zdaleka tolik věcí, jako máme my.”

“Zaujalo mě, jakou měli radost z věcí, které jsou pro nás normální (cestování, demokracie).”

“Nejvíce mě zaujalo vyprávění o rodičích a nucené změny povolání.”

“Zaujalo mě, jak byli herci schopni převyprávět jejich příběh poutavě, snadno mě dokázali vtáhnout do děje.”

“Hodně mě zaujala ta část, kde paní mluvila o tom, že ji nevzali na školu… Nejlepší část byla, když se pán dostal do Itálie.”

“Nejvíc mě zaujal příběh pana Jindřicha. Nechápu, že i když věděl, co se bude dít, stejně měl odvahu se vrátit, protože věděl, že se z boje neutíká. Taky bych chtěla mít takovou odvahu…”

“Hrozně obdivuji pána, jak se mohl vrátit. Z boje se neodchází. Líbilo se mi, jak vysvětlovali ten 68. rok. Bylo to výborné představení.”

text: Petra Železná

foto: Petra Železná, Ladislava Srpová