Stříbrní v McDonald’s Cupu

skončili naši mladší žáci ve vyrovnaném zápase s Dolními Břežany. Více zde.

……………………………………………………………………………….

Koncem dubna se žáci 3. až 5. ročníků zúčastnili fotbalového turnaje McDonald’s Cup v Praze na Kavčích horách. Pořadatelem tohoto fotbalového svátku je okresní fotbalový svaz Praha – západ.

V tomto okresním kole soutěže jsou týmy rozděleny podle věku do dvou kategorií, na mladší (2009-2010) a starší (2007-2008). Starším žákům se bohužel nepodařilo postoupit do finále, ale nakonec vybojovali v zápase proti ZŠ Všenory pěkné 3. místo. I přesto žáci odvedli dobrý výkon. Nejproduktivnějšími hráči týmu byli Šimon Bělík z 5. C a Oliver Kušta z 5. A.

V mladší kategorii naši žáci zvítězili a zajistili si tak postup do finálové skupiny. K postupu jim pomohl výkon, při kterém neinkasovali jediný gól, naopak 11 gólu vstřelili svým soupeřům. Nejproduktivnějšími hráči byly Šimon Pešice ze 4. A a Max Tesner ze 4. B.

Foto zde

Týden poté, dne 25. dubna ve finálové skupině čekali na naše kluky soupeři z Dolních Břežan a ZŠ Amos. Přesto, že za sebou měli kluci těžké zápasy, podařilo se jim jednou výhrou a jednou prohrou postoupit do finále. O první místo bojovali opět proti týmu Dolních Břežan, se kterým sehráli vyrovnaný zápas. O zlatý kov nás připravila penalta soupeře, která zajistila Dolním Břežanům první místo. Naši kluci tak získali krásné druhé místo, obdrželi pohár, diplom a fotbalový míč s logem McDonald’s Cup.

Foto zde

Všem zúčastněným žákům patří velká gratulace.

Velký dík patří i trenérům, kteří hráče doprovázeli a koučovali.

Lenka Dvořáková