Setkání s Kubou Neubertem

Na konci roku 2017 jsme se setkali s bývalým žákem naší školy Kubou Neubertem. Kuba je na vozíčku a přijel z Prahy se svými asistenty. Více zde.

……………………………………….

Po krátkém představení a přivítání panem ředitelem nám promítli film „Můj život s asistencí“. Potom jsme si povídali. Nakonec jsme si mohli vyzkoušet jízdu na vozíčku sami nebo s asistentem.

A co nás potom napadlo?

“Chtěla bych vzkázat asistentům, že jsou to úžasní lidé, protože pomáhají a snaží se začlenit nějakým způsobem postižené lidi do běžného života.

Toto setkání mě přesvědčilo o tom, že i lidé na vozíčku můžou žít normální plnohodnotný život.

Hodně obdivuju Kubu, jak to všechno zvládnul. Já bych to nedokázal.

Vzkázal bych asistentům, aby je tato šlechetná práce stále bavila!

Netušila jsem, že to lidé na vozíčku mají tak těžké a díky této besedě jsem to zjistila. Celá beseda byla velice poučná a zajímavá. Děkuju, že jste přijeli!

Je krásné, jak se rád vracíte do Dobřichovic a pamatujete si spoustu vzpomínek.

Obdivuji váš smysl pro humor. To, jak se věnujete ostatním, kteří mají nějaký problém s pohybem je naprosto úžasné.

Líbí se mi, jak motivujete mladé lidi, aby také pomáhali. Nikdy by mě v dnešní době nenapadlo, že se najde docela dost lidí, kteří by chtěli pomáhat.

Obdivuji, že jste v životě hodně aktivní.

Milý Kubo,

Obdivuji to, že jak jsi na vozíku, plníš si své sny dál. Tvoje přednáška se mi moc líbila. Užij si vše, co tě dělá šťastným.

Děkuji za hezký den.”

Žáci 7. a 9. ročníku