Přihlášky na střední školy

Deváťákům a zájemcům o víceletá gymnázia se blíží čas rozhodování – do prvního března musí odeslat přihlášky. Více zde.

V těchto dnech dostávají jednu stranu přihlášky nanečisto, do které doplní název a adresu vybraných škol a obor s kódem. Také případně opraví své osobní údaje. Tento papír mi donesou po pololetí, ale nejpozději 15. února, já poté vytisknu kompletní přihlášku a potvrzenou ji obratem předám žákovi.

Podrobnosti o přijímacím řízení naleznete také zde: https://www.zsdobrichovice.cz/prihlaska/

Před Vánocemi o svých zkušenostech besedovali žáci 9. tříd s našimi loňskými absolventy. Dozvěděli se nejen o studijních oborech, ale také o organizaci výuky, o praxích, o dojíždění, o shánění učebnic. Mnozí přidali i své osobní postřehy a rady. Foto zde.

Informací tedy mají mnoho, přejeme jim, ať je rozhodování o budoucím vzdělávání úspěšné.

Jana Klimtová