Příběhy našich sousedů

sobota 23.3.: Žáci naší školy se zapojili do celostátního projektu Příběhy našich sousedů. Nejdříve si vyhledali pamětníka, se kterým si budou povídat. Děti hledaly v rodině. Tam máme mnoho moudrostí a vzpomínek, ale někdy je tam nehledáme. Vice zde.

……………………………………………………………………………………………………..

Pak se učili, jak natočit rozhovor. A dnes přišel ten den, kdy ho natočili. Sobota 23. 3. 2019.

I na to se museli připravit. A to velmi pečlivě. Kde se sejdeme? Na co se budeme ptát? Nic nesmí natáčení rušit. Jeden hlídá klid, druhý techniku, třetí hodiny…

První skupinka se s pamětníkem dědečkem sešla ráno ve škole. Dědeček přijel z Prahy a krásným hlasem nám vyprávěl o svém životě. Děvčata mu přinesla dárečky. Do oken svítilo sluníčko.

Druhé setkání proběhlo ve skautské klubovně v Dobřichovicích.

Děti si povídaly s babičkou, bývalou skautkou. Přinesly kytičku a vlastnoručně napečený koláč. Prostředí klubovny bylo úžasné a příroda kolem se začínala zelenat. Dozvěděli jsme se hodně o životě.

Třetí skupinka bude nahrávat příští týden.

Povídejte si se svými prarodiči.  Je to lepší než brouzdat na netu!

Irena Syblíková