Příběhy našich sousedů

Ve čtvrtek 30. května naši žáci vystoupili na závěrečné přehlídce v Černošicích. Mluvit do mikrofonu a hrát scénku před publikem není jednoduché. Naše dívky dokonce zpívaly Beatles. Kluci přišli ve skautském kroji. Moc jim to slušelo. Více zde.

…………………………………………………………………………………………….

Jaké byly jejich dojmy?

„Bavilo mě nahrávání pamětníků … práce v Českém  rozhlase … vystupování na pódiu … mluvení  do mikrofonu …“

Holky i kluci pracovali na projektu půl roku. Vše nešlo vždy hladce, ale nikdy to nevzdali.

Setkali se s pamětníky (pozvali svoje babičky a dědečky), natočili rozhovor, namluvili a sestříhali reportáž, psali životopis, nakreslili komiks, připravili prezentaci … dokonce i animaci.

Ohlasy na vystoupení a fotografie najdete zde.

Všem patří  velký dík za zájem o naše babičky a dědečky, o jejich osudy.

Povídejme si spolu, setkávejme se a radujme se s našimi prarodiči.

Irena Syblíková, Jana Klimtová

…………………………………………………………………………………………….

20. května 2019

Projekt, ve kterém měli žáci za úkol vyzpovídat pamětníka, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument, je u konce. Reportáže našich žáků najdete zde.

Minulý týden jsme navštívili Český rozhlas a vytvořili reportáž z rozhovorů s našimi pamětníky. Více zde.

Máme tři skupiny. V každé skupině jsme se v mluvení vystřídali všichni. Krásně se nám to povedlo. Chválily nás i paní redaktorky, které s námi pracovaly.

Vybrali jsme vhodné zvuky i hudbu. Například „Už koníček pádí“.

Na reportáž jsme se museli připravit už ve škole při dílně „Jak vyprávět příběh“ i doma, když jsme sestavovali scénáře.

Práce to byla zajímavá a výsledky byly hned slyšet.

V dalších týdnech se budeme připravovat na závěrečné prezentace projektu.

Pracujeme společně holky a kluci z šestého, sedmého a devátého ročníku.

Irena Syblíková