Pozitiva distanční výuky

Distanční výuka přináší nám učitelům i dětem mnoho nových zkušeností. S oběma šestými ročníky jsme se pustili do tvorby turistického průvodce. Žáci měli za úkol vybrat si jedno místo ve Středočeském kraji, kam by vzali turistu na výlet. Více zde.

O daném místě vyhledávali informace a zajímavosti na internetu, zjišťovali různé způsoby dopravy, plánovali, kolik času výlet zabere, připojili fotografie daného místa. Někteří žáci vložili do prezentace své vlastní fotky např.: z exkurzí v lomu Velká Amerika nebo z brdských lesů.

Během tvorby jsme maximálně využili online prostředí, pracovali jsme všichni v jednom sdíleném dokumentu, zároveň jsme si vyzkoušeli práci s online mapami a vyhledávačem dopravních spojení.

Výsledkem jsou tyto dvě povedené prezentace, které si můžete prohlédnout.

Turistický průvodce 6. A

Turistický průvodce 6. B

Lucie Jovanovičová