Podzim vybarvený podle 4. B

Žáci 4. B trávili čas během online výuky i procházkou v lese a v parku. Zde nasbírali mnoho vybarvených podzimních listů a lesních plodů. Ty pak sloužili jako studijní materiál při online hodině přírodovědy, kde jsme probírali téma „Listy“. Více zde.

…………………………………………………………………………………

Žáci se o nich dozvěděli zajímavé informace. Jako například že list tvoří „čepel“. To je plochá část listu, kterou rostlina „dýchá“ ve dne i v noci. List je ke stonku připojen „řapíkem“. Celý list je propleten „žilnatinou“, která se napojuje na řapík.

Abychom listy využili i jinak, vzpomněli jsme si, že ve vlastivědě, jsme se učili o Keltech. Ti měli mnoho zvyků a jedním z nich byla tvorba „mandal“. Mandala se skládá z propletených smyček a skrývá v sobě tajemství. Využili jsme nasbírané podzimní listy a lesní plody a každý se pokusil vytvořit svou vlastní originální mandalu. Žáci své mandaly nafotili a ve škole z nich máme výstavku.

Lenka Dvořáková