Pár užitečných rad

Při výběru studijního oboru využijte informační brožury, které vydává Pražská pedagogicko-psychologická poradna. Vycházejí ve třech dílech: gymnázia, střední školy – maturitní obory, střední školy – učební obory. Koupit je můžete od konce října v knihkupectví, v dobřichovické knihovně je i půjčují.

Další informace najdete na internetu přímo na webových stránkách jednotlivých škol.
Na dnech otevřených dveří se hodně ptejte:

• na vyučovací metody (jste zvyklí na moderní styl vyučování – sedět a psát si poznámky to vašemu dítěti vyhovovat nebude)
  • na volitelné předměty (obvykle od 3. ročníku si může student část předmětů vybrat podle svých zájmů a budoucího zaměření)
  • na způsob výuky jazyků
  • na mezinárodní akce (něco jiného je výměna, kde jsou všichni nuceni komunikovat, něco jiného výlet poznávací)
  • na loňské přijímací zkoušky (pokud jde o výčet znalostí, zvažte, jestli je to pravá škola pro vaše dítě)

Pokud si nevíte rady s volbou střední školy, zkuste se řídit následujícími kroky:
www.infoabsolvent.cz/Rady/Clanek/7-0-17/Deset-kroku-pred-rozhodnutim