Pár užitečných rad na úvod

Při výběru školy nezapomeňte na dny otevřených dveří, hodně se tam ptejte:

• na vyučovací metody (jste zvyklí na moderní styl vyučování, sedět a psát si poznámky, to vašemu dítěti vyhovovat nebude)
  • na způsob výuky jazyků
  • na mezinárodní akce (něco jiného je výměna, kde jsou všichni nuceni komunikovat, něco jiného výlet poznávací)
  • na loňské přijímací zkoušky (pokud jde o výčet znalostí, zvažte, jestli je to pravá škola pro vaše dítě)

Seznam škol a víceletých gymnázií spolu s jejich prezentací najdete na následujících webových stránkách:

Seznam víceletých gymnázií a stručné informace můžete najít i v čísle Učitelských novin, které bude vycházet 2. prosince 2014, cena 78,- Kč. Najdete tam mimo jiné i data, kde se na školách koná den otevřených dveří, počty žáků, které škola přijde pro rok 2015/2016.
Rozpis dnů otevřených dveří najdete i na portálu www.stredniskoly.cz