Najdi, co neznáš!

(Článek z regionálního zpravodaje Náš REGION ze dne 18.1.2007)

Druhý ročník soutěže pro žáky 2.stupně základních škol a nižších stupňů gymnázií skončil po desíti týdnech zápolení vítězně pro devátou třídu ZŠ Dobřichovice.

Dobřichovice – Soutěž v hledání na internetu vyhlásil Seznam.cz pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR poprvé v roce 2004. Po úspěšném prvním ročníku pokračoval ve školním roce 2006/2007 a podle statistik se do něj přihlásilo více než 4500 tříd z celé ČR.
Největší zájem si soutěž získala mezi žáky osmých a devátých tříd, odkud také vzešel i vítěz letošního ročníku: družstvo deváté třídy s názvem „Sjetý gumy“ ze ZŠ Dobřichovice.
Podle pravidel soutěže se mohly přihlásit jen třídní kolektivy, nikoliv jednotlivci. Na každý týden bylo vypsáno deset otázek z nejrůznějších společensko-vědních oborů.
Kromě nich se soutěžilo i ve všeobecného přehledu, v kultuře nebo sportu. Na konci každého
kola byla přiřazena tipovací otázka, která rozhodla o vítězích dílčích kol. Úspěšným absolvováním jednotlivých kol mohli hráči získat maximální počet bodů – takových hráčů bylo celkem 104.
Hlavní výhrou soutěži „Najdi, co neznáš!“ bylo vybavení počítačové učebny v hodnotě téměř půl milionu korun. Oficiální předání první ceny proběhlo ve středu 10. ledna 2006 přímo na základní škole v Dobřichovicích.
Další ceny v soutěži byly rozděleny v průběhu dílčích kol a dostali je všichni žáci té třídy, které v mezikole zvítězila. Šlo např.o flash disky, MP3 přehrávače, populárně naučné knihy, značkové čepice se štítkem, trička Seznamu nebo filmová DVD a další ceny.
„Z výsledků i zájmu žáků vidíme, že internet je jejich denní pracovní pomůckou a jsme rádi, že se zdokonalují v hledání právě na Seznamu. Přejeme jim stejnou chuť po vědomostech po celou dobu školní docházky,“ říká ředitel seznamu Pavel Zima.

Mgr.Rita Gabrielová

najdi1
Slavnostního předání ceny se mimo jiné zúčastnili Pavel Zima – ředitel Seznamu, Jan Syblík – učitel informatiky, Bohuslav Stejskal – ředitel ZŠ Dobřichovice
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Vítězné družstvo: žáci 9. třídy „Sjetý gumy“ v nově vybavené počítačové učebně