Matematický klokan

Z března odložený matematický klokan se přeci jenom konal a to online. Zúčastnila se ho celá naše škola, a když to vezmu od nejstarších, tak v kategorii Kadet (9. ročník) si na stupně vítězů vyskočili Jonáš Bašta, Mikuláš Mutinský a Matěj Jícha. Více zde.

V kategorii Benjamín byla konkurence o něco větší, dohromady soutěžili žáci 7. a 8. ročníku a na stupních vítězů stanuli Bořek Maxa, Michal Šomek a Anna Kozmová.

Ještě větší počet soutěžících se zúčastnil kategorie Klokánek (5. a 6. ročník), celkem 58 a vítězkou se stala s plným počtem bodů Isabela Maxová, těsně v závěsu se stejným počtem bodů se umístily Klára Mlejnková a Adéla Česáková.

Kategorii Cvrček si vyzkoušeli všichni žáci 3. a 4. ročníku a na plný počet bodů dosáhlo hned 9 žáků – Zina Perglová, Jan Bednář, Otakar Kelbel, Adéla Paulová, Stella Řeháková, Ondřej Toman, Vít Bařinka, Tomáš Vrba, Tomáš Česák.

Vypadá to, že nám zde rostou nadějní matematici.

Na závěr chci moc poděkovat kolegyním za spolupráci a dětem za chuť zúčastnit se něčeho nového. Děkuji.

Hana Ohnůtková