Když nemůžeme za kulturou osobně…

…vždy se nějaká možnost najde :o)

Díky dlouhodobé spolupráci měli naši žáci možnost sledovat online představení Sherlock Holmes pod taktovkou The Bear Theatre. Více zde.

Jednalo se o představení, které nás přeneslo do doby Sherlocka Holmese pomocí úvodního černobílého filmu. Celou atmosféru dokreslovala i typická hudba. Přestože divadelní představení bylo odehráno pouze dvěma herci, zápletka byla zajímavá a celé představení mělo spád.

I když divadelní představení tohoto souboru jsou založená především na interakci diváků, zde byla nahrazena chatováním a nebyla opomenuta. Během příběhu bylo zadáno několik úkolů, dokonce byla umožněna i ústní komunikace. Tady se trošku projevil stud našich žáků, kteří vše spíše pozorovali zpovzdálí a jen někteří využili představení v celém rozsahu. Která cvičení byla použita? Cvičení “true x false, questions to be answered and last but not least type What do you think….?”

A co reakce některých našich žáků?

Dear students how did you like it? Did you understand?

Can you please send me your comments, thanks :o)

  • I think it was really good
  • I liked it. It was interesting.
  • I liked it.
  • It was kinda fun, I just got little lost sometimes but it wasn´t bad.
    • I agree.
    • I agree, it was fun and I understood, but I got a bit lost sometimes.
  • I liked how they presented it and the interaction, even though it was only online. At the beginning we were shy to chat to people from different countries but later it got better.

Myslím, že celé představení bylo příjemnou změnou při omezeních, kterým každý z nás musí čelit. Jsem ráda, že se povedlo přinést trošku kultury aspoň tímhle způsobem. Děkujeme.

Za tým angličtinářů Kateřina Hejná.