Jak vytrhnout řediteli školy trn z paty

(MALÉ (ALE NAŠE) NOVINY, ze dne 11.1. 2007, Autor DTA,
http://wp.wpublisher.cz/malenoviny/index.php?ID=3225)

Je to možné, deváťáci ze základní školy v Dobřichovicích by vám o tom mohli vyprávět. A vůbec by se nevytahovali. On totiž i ředitel jejich školy pan Bohuslav Stejskal docela upřímně přiznal, že jemu a škole žáci z 9.B vytrhli trn z paty. Tedy, že škole velmi pomohli a ušetřili spoustu peněz. Zajímá vás, jak se to dělá? Tak čtěte dál. Dobřichovičtí deváťáci s učitelem informatiky Janem Syblíkem se přihlásili do soutěže Najdi co neznáš, kterou organizoval portál Seznam.cz. Dali si název Sjetý gumy a šli do toho. Podle pravidel soutěže se totiž mohly přihlásit jen třídní kolektivy, nikoliv jednotlivci. Na každý týden bylo vypsáno deset otázek z nejrůznějších školních předmětů (např. historie, zeměpis, přírodní vědy…). Kromě nich se soutěžilo i ze všeobecného přehledu, z kultury nebo ze sportu. Celkem těch otázek bylo 100! A na všechny musely děti najít na internetu správné odpovědi.
Podobný nápad – přihlásit se do soutěže – však mělo dalších 4 500 školních kolektivů. Takže bylo nutné k základní sérii dotazů přidat ještě tzv. rozstřel – tipovací otázky, které rozhodly o vítězích dílčích kol.
Hlavní výhrou v soutěži „Najdi, co neznáš!“ bylo vybavení počítačové učebny v hodnotě téměř půl milionu korun. A teď jsme u toho vytrženého trnu. Sjetý gumy, tedy holky a kluci z Dobřichovic, soutěž vyhráli. A panu řediteli spadl kámen ze srdce. Právě totiž přemýšlel, kde vzít peníze na nové počítače.
Pořadatel soutěže Seznam.cz samozřejmě obdaroval i další soutěžící. Ceny byly rozděleny v průběhu dílčích kol a dostali je všichni žáci té třídy, která v mezikole zvítězila. Šlo např. o flash disky, MP3 přehrávače, populárně naučné knihy, značkové čepice s kšiltem, trička Seznamu nebo filmová DVD a další ceny.
Taky byste potřebovali do školy nové počítače nebo jiné zajímavé věci? Pak radíme, sledujte Seznam.cz. Proslýchá se, že soutěž bude mít pokračování. Tak ať ji nepropásnete.

sjety_gumy1
Sjetý gumy u PC
sjety_gumy2
Sjetý gumy u PC