Interaktivní divadlo v Aj

První interaktivní představení The Bear Educational Theatre přeneslo žáky 5. až 8. ročníků do Chicaga, kde detektiv řeší zajímavý a komplikovaný případ zmizelého Adrewa. Více zde.

Maminka si najímá detektiva, aby ji našel syna. Celá hra „Frank Novotny´s Case“ je zaměřena na použití modálních sloves, vzhledem k tomu, že se jedná o interaktivní představení, případ musí vyřešit naši žáci.

Během představení „The History of English Literature“ se děti 9. ročníku zaposlouchaly do veršů Shakespeare, ale i jen tak je vstřebávaly v galerii poezie, kterou pro ně herci na chvíli vytvořili. Děti hádaly autory zdramatizovaných úryvků klasické literatury, divadelních her, komedií, ale i tragických příběhů jako je „Wuthering Heights“ (Na větrné hůrce). Věříme, že tato ochutnávka byla pro děti inspirací.

Aula se změnila v improvizovanou divadelní halu, kde soubor překvapil žáky 3. a 4. tříd svým anglickým představením „Fair Bear“. Seznámili nás s hotelem Colourful Hotel a žáci se stali účastníky interaktivního představení. Zopakovali si otázky na barvy, jména, části těla, mazlíčky, naučili se používat předložky.

 

A kterak soubor reagoval na naše děti?

„ Je úžasné vidět děti, které rozumí a i během interakcí se chovají velmi ukázněně.“

„ The children were really nice.“

„ The children from this school are good at English and also well-behaved, you must be proud of them.“

 

Fotky si můžete prohlédnout zde.