Indiánský den ve 3.A

V úterý ráno zazněly u třeťáků indiánské bubny. Bystrá liška, Divoká appaloosa, Klíště Manituovo a vůbec všichni indiáni ze 3. A měli konečně dnes prostor a čas na pořádné indiánské věci. Více se dočtete zdeDosud nám totiž chyběl totem našeho kmene! A tak nám za zvuku indiánských rytmů a písní vznikl pod rukama jeden společný totem – PŮLNOČNÍ SOVA a každý jsme si pro jistotu vyrobili i svůj malý vlastní. Před třídou nás hlídá ještě jeden totem – TANČÍCÍ SOKOL. K tomu jsme si vyposlechli o totemech pohádku Vladimíra Hulpacha z jeho knížky Indiánské pohádky, která nás provází celým rokem. O totemy tedy máme postaráno, budou nás teď chránit od všeho zlého.

Ještě nás ale občas trápily ošklivé sny. O ty se postarají zase lapače zlých snů. Když se pověsí nad postel, zachytávají všechny sny. Ty dobré propouštějí a „po peříčku“ sklouznou zpátky ke spícímu. Ty zlé lapače drží až do rána, kdy je zničí první sluneční paprsky. Každý jsme si vyrobili svůj vlastní – tak totiž nejlépe fungují a ochraňují svého majitele. Přijďte se za námi podívat.

Howgh!

Fotky si můžete prohlédnout zde.