Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR 2019/2020

V pondělí 11. listopadu se 33 žáků devátého ročníku zúčastnilo soutěže s chemickou tematikou Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR. Přitom využili nejen znalosti získané při výuce chemie v osmém ročníku, vždyť přírodopis a matematika úzce s chemií souvisí. Více zde.

Víte co to je pudlování, tyglík, amalgám či kazivec? A jak si můžete vyrobit zlatý déšť? Znáte název těžkého kovu, který bývá v akumulátorech a chrání nás před rentgenovým zářením?

Na deset otázek (maximum 66 bodů) nejlépe odpověděli Filip Konečný (61 bodů), Jakub Turek (59,5 bodu) a Sára Nollová (50,5 bodu). Postoupili do druhého kola, které se uskuteční 12. prosince na MSŠCH v Praze. 

Blahopřejeme k výborným výsledkům a přejeme hodně úspěchů v dalším kole!

Kamila Zvědělíková