Helpík opět v ZŠ Dobřichovice

Kdo by si myslel, že Helpík je jméno osoby, nemá pravdu. Helpík je totiž název soutěže v poskytování první pomoci a je odvozen od anglického slova „help“, což znamená „pomoc“. To vše už ví i páťáci, kterým je soutěž určena. A nejen to!

Ve středu 4. března přišel proškolit žáky 5. tříd ZŠ Dobřichovice člen záchranné služby pan Tomáš Stronček. Žákům vysvětlil, na jaká čísla volat při záchraně lidských životů, jak komunikovat se spojovatelkami, jakým způsobem ošetřit zlomeniny, popáleniny, masivní krvácení. Všichni se také dozvěděli, co je šok, bezvědomí a jaké jsou jejich příznaky a příčiny, ale především zjistili postup při poskytování první pomoci. V průběhu přednášky si také malí posluchači vyzkoušeli masáž srdce na figuríně. Zotavovací polohu pak trénovali vzájemně ve dvojicích.

Pozornost a soustředěnost všech prověřil závěrečný test, který vyplňovaly vždy dvojice žáků. Výsledky testu ukázaly, že posluchači byli pozorní a s otázkami si poradili velmi dobře. Nejlepší z nich se v květnu zúčastní krajského kola v Černošicích, kde budou bojovat o postup do kola celostátního.

H.T.