Fotogalerie – Atletické závody – OK

Ve čtvrtek 10. 5. 2018 jsme se zúčastnili okresního kola atletických závodů v Rudné. Naše 17 – ti členné družstvo sestavené z žáků a žákyň 5. – 7. tříd vstupovalo na slavnostní zahájení se smíšenými pocity, převládaly obavy a nervozita ze soupeřů dalších třinácti škol.

Hned v první disciplíně jsme slavili úspěchy v individuálních výkonech. V běhu na 60 m se Katka Solničková a Klára Zbožínková probojovaly do finálové čtveřice a doběhly si pro zlatou a bronzovou medaili. Luka Ward ve vytrvalostním běhu vybojoval 2. místo, Katka Solničková v běhu na 600 m 3. místo. Také v technických disciplínách jsme byli úspěšní – Martina Kolaříková obsadila 2. místo v hodu, Adéla Nečesaná 3. místo ve skoku vysokém.

Ve štafetě na 4 x 60 m si dívky díky bezchybným předávkám suverénně doběhly pro zlato, kluci získali stříbro.

Družstvo chlapců celkově obsadilo 3. místo a dívky vyhrály zlato a postupují do krajského kola, které se bude konat 22. 5. 2018 v Kolíně.

Ani starší žáci a žákyně se nenechali zahanbit a pokračovali v zisku dalších a dalších medailí.

Nejvíce úspěšný byl běh na 60 m, Ondra Lenghart si doběhl pro zlato, Samuel Calda pro bronz. Velkou podívanou byl finálový běh dívek na 60 m, ve kterém Vendula Plazzerová vyhrála a porazila favoritku soutěže – dceru desetibojaře Dvořáka. Ve skoku dalekém jsme získali bronz zásluhou Kláry Novotné a stříbro díky Hance Pavlové.

Závěr soutěže patřil naší nejoblíbenější disciplíně – štafetě 4 x 60 m a družstvo chlapců i děvčat obsadilo 1. místo.

Celkově se umístili starší žáci i žákyně na krásném 2. místě.

Všichni nadšeně nasávali atmosféru závodů a úspěchů (při zpáteční cestě nadšeně cinkali medailemi) a těší se na další sportovní zážitky.

Mám ohromnou radost, když vidím 35 žáků naší školy a všichni mají na krku minimálně jednu medaili.

Všem závodníkům děkuji za úžasnou reprezentaci školy, jste skvělí.