Exkurze do ZOO

V pondělí 25. 4. navštívili žáci 5. C pražskou zoologickou zahradu. Více se dozvíte zde.

Vycházka s průvodcem byla zaměřena na živočichy různých podnebných pásů. Zahájili jsme ji u ledních medvědů. Jeden z nich – frajer jménem Tom – se ve vodě pěkně předváděl. Dozvěděli jsme se o různých přizpůsobeních k životu v nejchladnějších oblastech světa.
Pak jsme pokračovali a prohlédli si naopak živočichy teplých krajin, např. pralesní psy, zástupce afrických savan – slony, zebry a žirafy, nechyběli tu ani živočichové australské fauny – klokani nebo pštros emu. Mírný pás reprezentovali vlci nebo třeba kůň Převalského, který je velkou chloubou naší ZOO. Pražská zoologická zahrada se zasloužila o záchranu tohoto druhu a dnes se jí daří dokonce vracet tyto vzácné lichokopytníky do volné přírody v Mongolsku a Číně.
V novém pavilonu slonů jsme viděli i třítýdenní slůně, které se narodilo 5. dubna. Nadchla nás také mláďata surikat, která se schovávala pod břichem maminky, ale zvědavě na nás vykukovala. Podařilo se nám dokonce spatřit i klokaní mládě v matčině kapse.
I přes chladnější počasí výlet stál za to a náramně jsme si ho užili.

Fotky si můžete prohlédnout zde.

Žáci se se svými zážitky z cesty do ZOO podělili s ostatními formou dopisu. Při čtení vybrali jeden, u kterého si nejvíce vybavili pondělní akci. Zde si ho můžete přečíst.