eTwinning

je komunita evropských škol, která při příležitosti Evropského roku 2019 zaměřeného na téma „Demokratická účast” připravila prostřednictvím Národního podpůrného střediska pro e Twinning v ČR pro české eTwinnery hru s názvem Demokracie v nás. Více zde.

Jejím cílem je podpořit povědomí žáků o činnosti Evropského parlamentu a fungování principů zastupitelské demokracie. Jednotlivé úkoly budou spjaty se zastupitelskou demokracií na třech úrovních:

• místní/komunální (zastupitelstvo obce/kraje)
  • celostátní (Parlament ČR)
  • evropské (Evropský parlament).

S tímto nápadem zúčastnit se přišla paní učitelka Wladařová, která učí naši skupinu angličtinu. Vzhledem k tomu, že jsme skupina angličtiny, tuto soutěž budeme provádět i v tomto jazyce. Paní učitelky názor byl takový, že by to bylo příliš lehké, plnit to v našem rodném jazyce. S velkou pravděpodobností nám chce zpříjemnit pobyt na základní škole, ty poslední měsíce tam strávené. Je skvělé, že se u toho spojíme jako skupina a budeme spolupracovat.

Byla jsem vybrána paní učitelkou, abych se pokusila s její pomocí to zorganizovat a být tzv. vedoucí naší skupiny v tomto projektu. Mým úkolem je rozdělit práci mezi jednotlivce či dvojice a odevzdávat úkoly na danou stránku eTwinningu.

Úplně první úkol, který nastal po registraci, byl vytvořit si takovou „ukázku” naší školy s vyplněním jména našeho týmu a informací o aktivitě školního parlamentu. K nahlédnutí zde.

Nemůžeme se dočkat zpracovávání a velmi děkujeme paní uč. Wladařové za registraci do této soutěže a založení našeho týmu.

Klára Novotná, žákyně 9.B