e Twinning

Žáci devátého ročníku splnili třetí úkol v eTwinningovém projektu Demokracie v nás. Zaměřili jsme se na Evropský parlament, konkrétně na to, jakým způsobem slouží občanům EU. Více zde.

21. duben 2019

Vybrali jsme informace, které nás nejvíce zaujali a zpracovali je formou plakátu pomocí on-line nástrojů jako jsou např. Piktochart nebo Postermywall. Opět jsme se rozdělili na čtyři skupiny a hlasovali o nejlepší plakát. Hodnotili jsme délku textu, gramatiku, grafické zpracování a obsah. Plakáty jsou k nahlédnutí zde.

Všechny zpracované informace jsme si museli zapamatovat, protože na závěr projektu byl v TwinSpace zveřejněn krátký shrnující kvíz Kahoot, zaměřený na naše výstupy. Hrát Kahoot je naše oblíbená aktivita :-). Kvíz jsme si zahráli, vyfotili a vložili do projektu, to byl náš poslední úkol.

Teď už jen budeme čekat na výsledky a hodnocení.

Lucie Wladařová

28. březen 2019

Skupina žáků z devátého ročníku pokračuje v eTwinningovém projektu Demokracie v nás. První úkol, koláž o našem zastupitelstvu v Dobřichovicích, máme úspěšně za sebou. Druhým úkolem bylo natočit tříminutové video o českém parlamentu.

Rozdělili jsme se do čtyř skupin, vyhledávali všechna důležitá fakta o fungování našeho parlamentu a někteří z nás se dokonce vypravili o víkendu do Prahy natočit video přímo ve Sněmovní ulici.

Videa jsme nahráli na youtube a shlédli v hodině angličtiny. Byli jsme překvapeni, co už dokážeme zpracovat v cizím jazyce. Bohužel jen jedno ze čtyř putuje do soutěže, takže jsme anonymně hodnotili a hlasovali o to nejlepší.

Všechna čtyři videa jsou zde a vítěze si může zvolit každý sám 😊

by Klára, Matěj, Emma, Denis          by Julie , Lea, Julie , Bára, Sára        by Jáchym, Anička, Jakub       by Klára, Mia, Lenka, Míša

Držte nám palce, čeká nás třetí úkol – plakát na téma Evropský parlament.

Všem děkuji za čas, který věnují našemu projektu.

Lucie Wladařová

20. únor 2019

je komunita evropských škol, která při příležitosti Evropského roku 2019 zaměřeného na téma „Demokratická účast” připravila prostřednictvím Národního podpůrného střediska pro e Twinning v ČR pro české eTwinnery hru s názvem Demokracie v nás. Více zde.

Jejím cílem je podpořit povědomí žáků o činnosti Evropského parlamentu a fungování principů zastupitelské demokracie. Jednotlivé úkoly budou spjaty se zastupitelskou demokracií na třech úrovních:

• místní/komunální (zastupitelstvo obce/kraje)
  • celostátní (Parlament ČR)
  • evropské (Evropský parlament).

S tímto nápadem zúčastnit se přišla paní učitelka Wladařová, která učí naši skupinu angličtinu. Vzhledem k tomu, že jsme skupina angličtiny, tuto soutěž budeme provádět i v tomto jazyce. Paní učitelky názor byl takový, že by to bylo příliš lehké, plnit to v našem rodném jazyce. S velkou pravděpodobností nám chce zpříjemnit pobyt na základní škole, ty poslední měsíce tam strávené. Je skvělé, že se u toho spojíme jako skupina a budeme spolupracovat.

Byla jsem vybrána paní učitelkou, abych se pokusila s její pomocí to zorganizovat a být tzv. vedoucí naší skupiny v tomto projektu. Mým úkolem je rozdělit práci mezi jednotlivce či dvojice a odevzdávat úkoly na danou stránku eTwinningu.

Úplně první úkol, který nastal po registraci, byl vytvořit si takovou „ukázku” naší školy s vyplněním jména našeho týmu a informací o aktivitě školního parlamentu. K nahlédnutí zde.

Nemůžeme se dočkat zpracovávání a velmi děkujeme paní uč. Wladařové za registraci do této soutěže a založení našeho týmu.

Klára Novotná, žákyně 9.B