Vážení rodiče,

jsme přesvědčeni o tom, že  komunikace je velmi důležitá, zejména pak ve školním prostředí. 

V dnešní době je možností, jak si vyměňovat informace, bezpočet – sms, maily, sociální sítě atd. Snadná dostupnost těchto prostředků pak způsobuje, že jsme každý z nás informacemi doslova zahlcováni. Určitě to znáte sami.

Často nám tento snadný způsob, jak informace získat, šetří čas. Vede to ale i k tomu, že se touto písemnou formou ochuzujeme o sociální kontakt. Píšeme mnohdy věci, které bychom mohli při jiné příležitosti druhému říci, nebo se na to zeptat.

Pojďme toto změnit. Alespoň tak, jak je v našich silách.

Pokud potřebujete něco o svém dítěti vědět, zeptejte se v první řadě jeho samotného. Pak si sjednejme schůzku, kde vše potřebné probereme osobně. 

Nevyřizujme různé věci za své dítě, nechme jej, ať si s učiteli či spolužáky zkusí vše domluvit samo. 

Nedělejme ze sebe i z učitelů ty, kteří budou sedět u počítače celé odpoledne, aby zodpověděli otázky, na něž mohou dítěti odpovědět přímo během vyučování. Není výjimkou, že učitelé v naší škole učí i 200 žáků, tak si dovedete představit, kolik pošty se na ně každý den valí. 

Věříme, že se nám společně podaří udělat z lidského osobního kontaktu opět přirozenou věc a že naučíme naše děti, že nejlepší cestou je přímý kontakt mezi lidmi.

učitelé ZŠ Dobřichovice

 

Elektronická žákovská knížka

  • Návod naleznete: Zde
  • Přístup na elektronickou žákovskou knížku: Zde
  • Aplikace Bakaláři ke stažení pro Váš telefon se systémem Android: Zde