Dobřichovické hudební jaro 2017

Letošní 8. ročník Dobřichovického hudebního jara přinesl stejně jako v předchozích letech nový zážitek.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Shlédli jsme ve světové premiéře jednoaktovou komorní operu, psanou pro dětského diváka, Panna a Netvor.

Naším cílem bylo seznámit děti s tímto hudebním útvarem, umožnit jim zažít naplno přítomnost živé hudby a zpěvu a rozvinout zase o trochu více jejich hudební cítění a vnímání na více úrovních.

Na základě představení si děti při vlastní následné práci mohly uvědomit, jaký má zpěv pro člověka význam, co vše jím lze vyjádřit a jaké dovednosti jsou ke správnému zpěvu potřeba.

Výsledkem jejich práce byla vystoupení při závěrečné prezentaci ve školní dvoraně. Nacvičené písně, veselé choreografie, osobitá ztvárnění i čisté veselí byly krásnou přehlídkou dětské i učitelské tvořivosti.

Nahlédněte tedy s námi pomocí videí paní učitelky Hejné do dvorany a užijte si školní zpívání s námi.

Jindra Solničková

Úvod a první třídy