Děti z Dobřichovic vyhrály počítače za půl milionu

Článek z Mladé fronty DNES – Regionální mutace Praha ze dne 23.prosince 2006, Autor: PAVLA ŠVÉDOVÁ

Dobřichovice – Pohádkové výhry se před Vánocemi dočkali žáci dobřichovické základní školy. V soutěži portálu Seznam.cz vybojovali 20 multimediálních počítačů v hodnotě přibližně půl milionu korun.
“Je to jako vyhrát ve sportce. To se stává jednou za sto let a někomu nikdy. My máme štěstí poprvé,” raduje se ředitel školy Bohumil Stejskal. Výhra je o to radostnější, že škola v příštím roce chystala nákup nových počítačů. “Požádali jsme město, aby nám kvůli tomu navýšilo rozpočet. Už jsme potřebovali staré počítače obměnit,” říká Stejskal.
Za co dobřichovičtí žáci počítače získali? Pod vedením učitele Jana Syblíka se přihlásili do soutěže Seznam. cz Najdi, co neznáš – pro děti z druhého stupně. Dobřichovická 9. B vyhrála, přestože o prvenství bojovalo 4790 dalších týmů.
“Děti pravidelně odpovídaly na otázky. Plný počet bodů získalo víc tříd. Naši žáci ale nejlépe tipovali, kolik lidí v určitý den navštíví portál Seznamu,” uvedl Stejskal.
Vyřazené počítače chce ředitel umístit do každé třídy, aby se v rámci výuky mohli učitelé připojit na internet nebo zapojit projektor.