Čím se zabýváme v Aj

Zelené skupiny třeťáků, čtvrťáků, sedmáků.

Oranžové skupiny páťáků, šesťáků, sedmáků

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

7. ABC Unit 5 – Famous people

V Aj lekci 5 jsme se někteří poprvé seznámili s předpřítomným časem. Gramatické časy v Aj jsou opravdu někdy oříškem pro každého z nás, ale nakonec jsme jeho základy zvládli. V kombinaci s minulým časem jsme jeho záludnosti nakonec pochopili. Pomohla nám písnička od U2 I still haven´t found what I´m looking for, video o známých osobnostech a jejich cestě k úspěchu, texty a příběh v učebnici, ale i naše rodilá mluvčí Madison, která tento čas používá běžně, když s námi hovoří.

Na závěr jsme vypracovali projekt o známých českých osobnostech a jejich cestě k úspěchu. Mohli jsme si vybrat kohokoliv.

Zde se můžete dočíst o Petru Čechovi, Jiřím Ježkovi, Zdeňku Svěrákovi nebo Naděždě Sobotkové a dalších.

Lucie Wladařová