Cambridge Competition v 5. třídě

Jako již každý rok se žáci pátých tříd zapojili do soutěže Cambridge Competition určené pro čtvrtý a pátý ročník základních škol, soutěž byla rozdělena do 5 kol. V prvním kole se žáci seznámili s termínem Alliteration a sestavili jazykolamy – nejlepší dva z nich byly Throw three free trees a Liam´s leg lies in a large lift, které i ilustrovali.

Ve druhém kole se museli žáci doslova poprat s fonetickými znaky, kde si procvičili práci se slovníkem.

Třetí kolo bylo zaměřeno na práci s textem, žáci si přečetli o medvědech a termitech a určovali pravdivost či nepravdivost vět.

Čtvrté kolo se stalo opravdovým oříškem – žáci doplňovali do básně rýmující se slova, využili webových stránek Rhyme zone a veškeré své představivosti, ale i tak jim Koza (název básničky) dala řádně zabrat.

V posledním kole žáci do textu o nejlepší kamarádce Daisy doplňovali samohlásky a následně celému textu vytvořili název, fantazii se meze nekladly.

Teď již jen očekávají výsledky jejich práce :o).