Březen – měsíc knihy ve 2. B

V březnu jsme se vypravili do džungle. Více se dočtete zde.

dzungle_2B

Nejdříve s knihou a ilustracemi. Na interaktivní tabuli jsme se pomocí fotografií do opravdové džungle podívali. V hodině psaní jsme zkusili něco o džungli napsat – krátký příběh nebo to, co o džungli již víme. Těšili jsme se do divadla Minor na představení Z knihy džunglí. Toto divadlo bylo zvláštní. Moc se v něm nemluvilo, ale postavy se dorozumívaly pomocí zvuků. Chvíli nám trvalo, než jsme vyprávění pochopili, ale na konec jsme se do příběhu ponořili. Po návratu do školy jsme si dojmy z divadla zapsali do Zážitkových deníků. Při pracovních činnostech jsme džungli ve skupinkách vytvořili. Při hudební výchově jsme poslouchali různé zvuky džungle a hádali, co to je. Březen nám utekl jako voda a už se těšíme na duben a Dobřichovické hudební jaro.