Předvánoční dětský jarmark

na nádvoří zámku je nejen dobročinný, ale je i příjemným místem pro setkávání. Díky vám byl i letos velmi úspěšný. Více zde.

…………………………………………………………………………………..

sobota 14. prosince

Předchází tomu spousta práce, samotný prodej je takovou pověstnou špičkou ledovce. Tradičními hlavními organizátory jsou osmáci, ale do tvorby výrobků se zapojí všechny děti a paní učitelky jistě už od léta přemýšlejí, čím zaujmout nakupující. Samotný prodej pak zvládnou nejen osmáci, ale i děti z 1. stupně.

Letos to zpočátku vypadalo, že kvůli silnému větru odletíme i se zbožím, ale nakonec se i počasí umoudřilo – pršelo jen párkrát a krátce, vítr se utišil. Tak jsme prodávali vánoční dekorace, přáníčka, štěstíčka, výborné pečivo, perníčky, cukroví. Zájemci si mohli opéct buřty nebo se jen ohřát u ohně – my jsme se zahřáli při přípravě dřeva. Pro děti byla připravena vánoční dílnička, vlastnoručně malované a třpytivé ozdoby určitě udělají radost.

Jménem Bohouška, třináctiletého kluka, který letošní výtěžek použije na rehabilitaci, všem děkujeme.

Jana Klimtová

…………………………………………………………………………………..

pondělí 9. prosince

Vážení rodiče a milí žáci,
i letos vás zveme na sobotní vánoční trhy.

Velký úspěch má tradičně prodej pečiva, které nám laskavě věnujete. Prosíme tedy, abyste nerozkrájené pečivo na podepsaném plechu (jméno, třída) nebo v krabici donesli buď v pátek do školy nebo v sobotu přímo na trhy. Moc děkujeme.

Vybrané peníze letos věnujeme třináctiletému handicapovanému chlapci na rehabilitaci.

Jana Klimtová