Výprava do Eschwege

1. den byl ve znamení cestování. Dlouhou cestu jsme si zpestřili návštěvou Drážďan. Děti dělaly průvodce, protože měly předem připravenou trasu s výkladem jednotlivých památek.
Po příjezdu do Eschwege jsme šli hned na večeři a pak se ubytovali. Prostředí hotelu je velmi příjemné, leží uprostřed parku s mnoha sportovišti. Všichni jsou v pořádku a mají dobrou náladu. Zítra nás čeká první den ve škole a pak prohlídka Eschwege. Zde Eschwege fotografie

V úterý ráno nás v evropské škole Anny Frankové v Eschwege přivítali pan starosta Alexander Heppe, paní ředitelka Kerstin Ihde a pan učitel Klaus Wedemeyer. Pak se nás ujala paní učitelka Alexandra Gödicke, která nás rozdělila na 2 skupiny. V nich jsme se seznámili s dětmi, pro které je němčina také druhým cizím jazykem. Spolupracovali jsme na zadaných úkolech 3 vyučovací hodiny. Po obědě jsme poznávali město Eschwege. Vystoupali jsme na nejvyšší věž, ze které jsme měli parádní výhled. Večer jsme ve společenské místnosti hráli hry. Fotografie z Eschwege, den 2.

Jsme opět ve škole a s nadšením se učíme. Odpoledne jedeme do muzea a také si trošku zasportujeme.  Fotografie z Eschwege, den 3.

A je tu poslední den školy. Dnes se budeme zabývat počasím a ročními obdobími. Rovnou ze školy odjíždíme do Eisenachu, kde navštívíme hrad Wartburg a když počasí dovolí, projdeme Dračí soutěskou. Večer nás čeká úklid a pak poslední noc v Eschwege.